Merengő

2022.08.08

Mai merengőm 07. 14.

miért inkább műkörmös, pedikűr, stb.?

Illetve mondhatom, hogy tegnapi, már tegnap meg akartam írni a reggeli gondolataimat, csak sok volt a teendőm, most pótolom.
Tegnap reggel kicsit olvastam Golenya Ágnes Kék vér gyermei II. könyvének pár oldalát, ami mindig elgondolkodtat egy kicsit az élet dolgairól.
Ebből jöttek az alábbi gondolataim, és azon kezdtem el gondolkodni, hogy az emberek többsége miért viszonyul a masszázshoz úgy, ahogy? Hiszen legalább 3 hetente mennek műkörmöshöz, pedikűröshöz, fodrászhoz, stb., ami csupán egy külsőség. Persze, most mondhatod, hogy fontos dolgok ezek is, de az egészségnél fontosabbak? A külsőségek jobban számítanak? Mert az látszik? Egy masszázs miért alsóbbrendű ezeknél?
Hiszen a masszázs hozzájárul az egészség megőrzéséhez, vagy betegségek megelőzéséhez, fokozza és javítja a vérkeringést, hat a nyirokerekre, azáltal erősíti az immunrendszert, segíti a méreg- és salakanyagok távozását a szervezetből, felfrissít, ill. megnyugtat, hat a lélekre, javítja a bőr tónusát, ellazítja az izmokat, csökkenti a fájdalmakat, és még sorolhatnám a masszázs jótékony hatását, és pont erre "nincs elég idejük" az embereknek.
Azt vettem észre, hogy inkább azok járnak masszázsra, akik már kicsit tudatosak az életre és önmagukra, vagy akik már elindultak egyfajta tudatosabb élet útján.
Pedig, ha tudnák az emberek, hogy mennyi problémát, bajt meg tudnának előzni a masszázzsal!
Ugye a meditáció se elterjedt dolog, pedig a masszázs felér egy meditációval, mert egyfajta meditatív állapot jöhet létre a masszázs során. (legjobb erre a Lomi-lomi masszázs, ami konkrétan egy meditatív állapotot hoz létre, és a vendég egy megvalósítandó tervre, célra, vagy esetleg problémára megoldást találhat, de alkalmas erre bármelyik masszázstípus).
Mikor elkezdtem masszázstanulmányaimat, körülbelül úgy néztem ki a fejemből, mint amikor kb. 15 éve elkezdtem a gyógynövények hatásairól tanulni, hogy "Istenem, miért nem ezt tanítják az iskolákban" - persze, ez csak költői kérdés volt, mert tudjuk jól, hogy miért nem. Szóval körülbelül egy ilyen értetlenségben voltam, hogy az emberek miért nem járnak rendszeres masszázsra. Pont erre nincs idejük, pont erre nem érnek rá, rohannak, hajtják a pénzt, hogy minél többet ott tudjanak hagyni a multiknál, évente lecserélik a mobiljukat, az autójukat, minden minél szebb, újabb legyen.
Keleten, szinte mindenhol vannak masszázsszalonok, olyan sűrűn egymáshoz közel, mint nálunk egy nagyvárosban a kávézók, sörözök, stb. Ez a nyugat, a nyugati gondolkodás, ahol mindenki a pirulák után nyúl, komolyabb betegség esetén meg aláveti magát brutális kezeléseknek, holott lehet, hogy meg lehetett volna előzni. Persze azért vannak külső tényezők is, de vallom az "ép testben ép lélek, és az ép lélelkben ép test" elméletét. A szervezet küzd, mert nagyon intelligensen lett "összerakva", és próbálja is gyógyítani magát, és sikerül is, mert hatalmas öngyógyító képességünk van, de van, amikor már nem tud önmaga megbírkózni és nekünk segíteni kell neki. Erre nagyon jók pl. a gyógynövény teák. Bár komoly betegségnél nem szabad masszírozni, ill. erősebb fogásokat alkalmazni, de masszázzsal a betegségeket meg lehet előzni, EEG-vel kimutatták, hogy már akár a símogató mozdulatok is jótékony hatással vannak a neurofiziológiai állapotunkra, ezzel az öngyógyító folyamatok beindítára.
Folytathatnám még tovább a gondolatmenetet, de itt ezzel most zárom.

A döntés a Tiéd: egészség vagy betegség?

© 2021 Lélek-Test-Őr Masszázs Kuckó - Szabó Sára
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el